Звіт керівника
ЗВІТ
керівника комунального закладу «Надеждівський заклад дошкільної освіти
«ясла-садок» «Сонечко» загального розвитку» Новопільської сільської ради Бондарь Т. О.
за 2021/2022 навчальний рік перед колективом та громадськістю
Даний звіт зроблений на підставі наказу Міністерства освіти і науки України від 23.03.2005р. № 178, зміст звіту зроблений на підставі “Положення про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно - технічних навчальних закладів перед колективом та громадськістю".
МЕТА: Забезпечити прозорість, відкритість і демократичність управління закладом дошкільної освіти.
І. ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА
Керівництво роботою закладу дошкільної освіти здійснюється відповідно до Статуту та річного плану роботи.
Керівник забезпечує:
-реалізацію державної політики в галузі освіти через педагогічні ради, загальні збори членів трудового колективу та батьківського комітету;
-діє від імені закладу, представляю його в усіх державних органах, на підприємствах, в установах та громадських організаціях;
-у межах своєї компетенції видає накази, обов’язкові для виконання працівниками закладу;
-приймає на роботу технічний та педагогічний персонал та звільняє з посади закладу за потребою.
Заклад дошкільної освіти функціонує з 1973 року. Групові приміщення забезпечені необхідними меблями та ігровим обладнанням. Розвивальне середовище дитячого садка організовано з урахуванням інтересів дітей і відповідає їх віковим особливостям.
Для занять дітей створені умови, а саме, обладнані групові приміщення, музична зала, методичний та медичний кабінети, прогулянкові майданчики для кожної вікової групи з побудованими павільонами, спортивний та ігрові майданчики.
ІІ. СКЛАД ВИХОВАНЦІВ
На 24.02.2022 року в Надеждівському ЗДО «Сонечко» функціонувало 2 групи дошкільного віку різновікові. Заклад відвідувало 30 дітей.
Заклад працює за 5-денним режимом роботи 10,5 годин.
ІІІ. КАДРОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ
Педагогічний процес у ЗДО забезпечують кваліфіковані спеціалісти: директор, керівник музичний, 3 вихователі.
Освітній рівень педагогів:
4 педагогів – вища освіта;
1 педагог – середня – спеціальна.
Стаж роботи педагогічних працівників:
від 10 до 20 років– 3
від 20 до 30 років – 1
більше – 30 років – 1
Кваліфікаційний рівень педагогів:
1– спеціаліст
2– спец. II категорії
1-спеціаліст вищої категорії.
1 – без категорії
1- має звання «вихователь-методист».
В поточному році курси підвищення кваліфікації та атестацію ніхто не проходив (згідно річного плану).
В цілому робота педагогічного колективу ЗДО відмічається стабільністю та позитивною результативністю.
ІV. ПРІОРИТЕТНІ НАПРЯМКИ ДІЯЛЬНОСТІ У 2021/2022 н.р.
Виходячи із аналізу позитивних та проблемних моментів при розв’язанні завдань поточного навчального року, враховуючи недоліки та досягнення, колектив Надеждівського ЗДО «Сонечко» працював за наступними цільовими пріоритетами:
1. «Формування у дітей природодоцільницького світогляду.
2. Розвиток емоційно-естетичного сприймання та ціннісного ставлення до краси навколишнього світу, формування уявлень про різні види мистецтва, збагачення індивідуального художньо-естетичного досвіду кожної окремої дитини.
3. Продовжити формувати здоровязберігаючу компетентність дітей шляхом активізації рухового режиму та забезпечення доступних знань та умінь про здоровий спосіб життя.
V. ЯКІСТЬ РЕАЛІЗАЦІЇ ОСВІТНЬОЇ ПРОГРАМИ
Надеждівський ЗДО «Сонечко» здійснює свою діяльність відповідно до нормативних документів та законодавчих актів України:
-Конституції України
-Закону України “Про дошкільну освіту”
-Закону України «Про охорону дитинства»;
-Закону України “Про охорону праці”
-Закону України “Про цивільну оборону”
-Закону України “Про дорожній рух”
-Закону України “Про відпустки”
-Кодексу “Про працю”
-Базового компоненту дошкільної освіти
-Освітньої програми для дітей від 2-х до 7 років «Українське дошкілля», а також, відповідно власного Статуту, Програми розвитку та річного плану роботи закладу дошкільної освіти.
Тимчасове призупинення діяльності закладу під час воєнного стану відбулосявідповідно до Указів Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 "Про введення воєнного стану в Україні", від 14 березня 2022 року № 133/2022 "Про продовження строку дії воєнного стану в Україні", листа Міністерства освіти і науки України від 25.02.2022 року № 1/3276-22 "Про організацію освітнього процесу", наказу управління освіти, культури, молоді та спорту Новопільської сільської ради від 24.02.2022 року № 47 "Про особливі умови роботи закладів освіти. культури, молоді та спорту Новопільської сільської ради".
Головною метою роботи колективу дошкільного закладу є - формування соціально-адаптованої особистості дитини шляхом набуття нею соціальної і життєвої компетентностей, як інтегрованого результату дошкільної освіти; забезпечення особистісного розвитку дитини згідно з її індивідуальними здібностями, потребами.
Велика увага у роботі закладу приділялося наступності дошкільної та початкової освіти. Належне місце в роботі дошкільного закладу займає співпраця з Надеждівською гімназією. Діяльність закладу дошкільної освіти і школи як перших ланок системи безперервної освіти конкретизовано у плані наступності роботи зі школою та передбачала такі напрямки:
- організаційно-педагогічна робота;
- методична робота;
- робота зі здобувачами освіти;
- робота з батьками.
Використання інформаційних та комунікаційних технологій
Протягом року в ЗДО проводилась систематична та цілеспрямована робота щодо забезпечення інформатизації освіти, направлена на подальший розвиток дошкільного закладу.
На сьогодні в закладі наявні 1 ноутбук, 1 багатофункціональний пристрій. Протягом року постійно залучалися позабюджетні кошти на підтримку роботи наявної техніки (заправку та ремонт картриджу, тощо).
Протягом року функціонував офіційний сайт закладу, що розкривав сфери життєдіяльності .
Впровадження ІКТ в освітній простір ЗДО впродовж року здійснювалось комплексно через різні сфери його життєдіяльності. Протягом навчального року активно використовувались ІКТ в управлінській діяльності ЗДО:
-
ведення ділової документації;
-
використання електронної пошти, платформи Zoom тощо;
-
проведення батьківських зборів, нарад;
-
використання Інтернет;
-
функціонування сайту закладу.
Ефективно використовувались ІКТ в методичній роботі:
-
комп’ютерний супровід різноманітних форм методичної роботи (педагогічних рад, семінарів, консультацій, засідань творчої групи);
-
атестація педкадрів;
-
робота педагогів із самоосвіти через опрацювання Інтернет-ресурсів з питань дошкільної освіти.
З початком воєнного стану і призупиненням освітнього процесу, робота з інтернет-ресурсами, використання ІКТ набули провідного значення. Вихователі постійно працюють з батьками через Вайбер, проводять роботу з батьками і дітьми через сторінку у Фейсбук «Надеждівський ЗДО «Сонечко». Знаходиться в актуальному стані офіційний сайт нашого закладу. Там запрацювала нова вкладка "Діяльність в умовах воєнного стану", де запропонована корисна інформація для батьків і працівників.
Однак, і досі суттєвим недоліком в роботі ЗДО з питань інформатизації є низька ІКТ-компетентність деяких педагогів.
VI. МЕДИЧНЕ ОБСЛУГОВУВАННЯ
Головним завданням медичного персоналу є дотримання санітарно-гігієнічного режиму в приміщенні і на території, проведення оздоровчо - профілактичної роботи кожного дня та організації харчування.
У період з вересня –січень планомірно проводились антропометричні виміри дітей- 1 раз у квартал. Проводиться огляд дітей на педикульоз один раз на 10 днів.
Постійно проводиться моніторинг захворюваності дітей ЗДО. Під особливим контролем температурний режим приміщень. Середньорічна температура у групових приміщеннях становить 200С. Проводились заходи по утепленню приміщення групи, здійснювався індивідуальний підхід до одягу дітей в групі та організації сну дітей у холодний період.
Аналіз захворювання проводиться на підставі даних річного статистичного звіту, який складається на основі медичної документації, яка ведеться щоденно. На кожну дитину в групі ведеться лист здоров’я.
Дані про результати медичного обслуговування дітей в ЗДО фіксуються і зберігаються у порядку, встановленому МОЗ України.
Під контролем адміністрації залишається і медичне обслуговування педагогічних працівників і обслуговуючого персоналу. Двічі на рік працівники проходять медичний огляд, обстеження в баклабораторії. Всі працівники мають два щеплення проти коронавірусної інфекції.
VII. ОРГАНІЗАЦІЯ ХАРЧУВАННЯ У ЗДО
З вересня 2021 року організація харчування дітей в ЗДО здійснювалась відповідно до законів України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», Постанов Кабінету Міністрів України від 24.03.2021 № 305 «Про затвердження норм та Порядку організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку», від 26.08.2002 №1243 «Про невідкладні питання діяльності дошкільних та інтернатних навчальних закладів», наказу Міністерства освіти і науки України від 21.11.2002 № 667 «Про затвердження Порядку встановлення плати для батьків за перебування дітей у державних і комунальних дошкільних та інтернатних навчальних закладах» (зі змінами), розпорядження голови Новопільської сільської ради від 05.01.2021 року № 15 «Про організацію харчування дітей в закладах освіти Новопільської сільської ради», наказу управління освіти, культури, молоді та спорту Новопільської сільської ради від 19.08.2021 року № 133 «Про організацію харчування дітей в закладах освіти Новопільської сільської ради у 2021-2022 н.р.».
Здійснювались необхідні організаційно-практичні заходи з питань переходу на нову систему здорового харчування у закладі, а саме:
1. Організували просвітницьку роботу з розбудови системи здорового харчування, формування культури харчування та правильних харчових звичок, підвищення професійного рівня та фахової спроможності причетних до організації дитячого харчування працівників – вихователів, помічників вихователів та кухаря.
2. Врахували, що Постановою Кабінету Міністрів України від 28 липня 2021 року №786 внесено зміни до норм харчування у затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 24.03.2021 р. №305.
3. Розробили примірне чотирьохтижневе меню.
4. В умовах карантинних обмежень діяльності закладу суворо дотримуватися протиепідемічних заходів, визначених постановою Головного санітарного лікаря України від 06.09.2021 р.№10;
Сестра медична Конєва Л. В., під час складання чотиритижневого меню, меню-розкладки, технологічних карт дотримуватися норм виходу готових страв відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 24.03.2021р.№305 «Про затвердження норм та Порядку організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку» (зі змінами).
Регулярно проводився контроль за виконанням норм харчування у ЗДО, щомісяця проводити аналіз їх виконання відповідно до затвердженого набору продуктів. Контроль показав, ще недостатньо добре відлажений механізм поставок продуктів згідно нового меню.
Щоденно розміщувалось завірене керівником закладу щоденне меню із зазначенням виходу кожної страви поруч з вікном видачі їжі з харчоблоку.
Сестрою медичною Конєвою Л. В. та завгоспом Лукіною Т. В. контролювалась безпечність і якість продуктів та продовольчої сировини, які надходили до закладу. Результати реєструвалися в журналі бракеражу сирої продукції.
Щоденно забезпечувалось функціонування постійно діючих процедур, заснованих на принципах системи аналізу небезпечних факторів та контролю у критичних точках (НАССР) на харчоблоці закладу:
- контроль за дотриманням правил особистої гігієни персоналом, перевіряння працівників харчоблоку на наявність у них гнійничкових захворювань і гострих респіраторних інфекцій;
- аналіз контроль за кількістю та якістю продуктів харчування, що надходять до закладу, відповідно до вимог технічної і якісної характеристики, слідкування за станом їх зберігання;
- контроль за справністю холодильного та технологічного обладнання харчоблоку.
Дітям прищеплювались культурно-гігієнічні навички прийому їжі, вміння користуватися столовими приборами та індивідуальними серветками. Перед початком прийому їжі сервірувались столи. Діти знають назви страв, володіють навичками культури харчування.
В дошкільних групах організовувалось чергування дітей. Діти чергували попарно, згідно графіка чергувань. В групах оформлені сучасні куточки чергових, наявний привабливий спеціальний одяг для дітей. Групи повністю забезпечені необхідним посудом, який має належний естетичний вигляд.
У закладі харчуються діти пільгових категорій:
- багатодітні – 6 дітей;; діти батьків учасників бойових дій – 4;
Подальші напрямки роботи з організації харчування:
Постійна інформація батьків про стан харчування дітей в ЗДО.
Консультації для батьків щодо раціонального харчування дітей
VIII. Організація роботи з сім’ями вихованців
Цьогоріч робота з батьками вихованців продовжувалась в онлайн режимі. Всі вихователі спілкувались з батьками через чати у Вайбері: надавали консультації, розміщували розвивальні матеріали для дітей.
IX. Управлінська діяльність керівника ЗДО
Управління Надеждівським ЗДО «Сонечко» здійснює Управління освіти, культури, молоді та спорту Новопільської сільської ради. Безпосереднє керівництво здійснює директор закладу.
До складу органів самоуправління дошкільного навчального закладу входять:
Батьківські комітети груп,
Профспілковий комітет,
Педагогічна рада,
Загальні збори батьків та членів трудового колективу.
X. Система роботи щодо соціального захисту дитини
Дошкільний навчальний заклад є державним закладом, у якому суворо дотримуються вимоги, щодо забезпечення прав дитини, які закріплені у основних державних документах:
-Конституція України;
-Конвенції ООН про права дитини;
-Законом України «Про охорону дитинства»;
В ЗДО створені всі умови для реалізації державних гарантій дітям різних соціальних категорій на отримання дошкільної освіти, здобуття якісної освіти на рівні, що відповідає їх здібностям та можливостям. В ЗДО велика робота була проведена щодо соціального захисту дітей, правової освіти дошкільників, запобігання проявів жорстокого ставлення до дітей, приниження їх гідності. Дошкільний заклад забезпечено нормативно-правовими документами з питань соціального захисту дітей. Відповідно до Закону України «Про охорону дитинства» в закладі постійно ведеться облік дітей пільгових категорій, своєчасно подаються звіти про організацію роботи з соціального захисту дітей пільгових категорій до Управління освіти, культури, молоді та спорту Новопільської сільської ради.
Для виявлення дітей пільгового контингенту у вересні 2021 року було проведено соціальне опитування сімей. Складений соціальний паспорт ЗДО. Були розроблені відповідні напрямки роботи з дітьми із багатодітних сімей, сімей, діти яких потребують соціальної опіки. Дана інформація доводиться своєчасно та у повній мірі до відома батьків і педагогів під час бесід та консультацій, на засіданнях виробничих нарад, батьківських зборів, тощо. З батьками та членами родин проведена роз’яснювальна робота щодо права користування пільгами, проведене матеріально-побутове обстеження сімей дітей пільгового контингенту.
Заклад дошкільної освіти забезпечено нормативно-правовими документами з питань соціального захисту дітей. Наказом по дошкільному закладу «Про призначення громадського інспектора з охорони дитинства по Надеждівському ЗДО «Сонечко»» призначено громадським інспектором Тризну О. М., вихователя.
XI. Організація роботи щодо охоплення навчанням дітей 5-річного віку та обліку дітей у мікрорайоні.
У відповідності до Законів України «Про дошкільну освіту», «Про внесення змін до законодавчих актів з питань загальної середньої та дошкільної освіти щодо організації навчально-виховного процесу», «Положення про дошкільний навчальний заклад», «Про систему роботи з дітьми, які не відвідують дошкільні навчальні заклади» ( інструктивно – методичний лист МОН України від 04.10.2007р. №1/9-583), «Про організацію роботи з дітьми старшого дошкільного віку, які не відвідують дошкільні заклади» (лист МОН України від 18.12.2000р. № 1/9-510), «Про забезпечення сприятливих умов для організованої підготовки дітей старшого дошкільного віку до школи» ( лист МОН України від 04.04.2005 року №1/9-163), адміністрація проводила протягом року певну роботу щодо охоплення дітей дошкільною освітою:
- проведено облік дітей мікрорайону (від 0 до 6 років);
- складено та оформлено в електронному варіанті персоніфікований список, розподілений за роками народження, який щорічно оновлюється та доповнюється;
- складено заходи щодо роботи з сім’ями дітей, які не відвідують заклади.
Охоплення дітей 5-ти річного віку становить 100%.
Військовий стан в Україні вніс свої корективи в цю роботу. Робота педагогів ЗДО проводилась серед батьків дистанційно.
XII. Система роботи закладу щодо попередження травматизму
Протягом року систематично проводилась робота з охорони життя, здоров'я дітей та запобігання дитячого травматизму. У своїй діяльності щодо вирішення питання з попередження дитячого травматизму педагогічний колектив керувався Законами України «Про охорону дитинства», «Про пожежну безпеку», «Про дорожній рух», «Про забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення» та іншими інструктивними документами в галузі освіти.
У закладі проводились інструктажі з педагогами та обслуговуючим персоналом, систематично перевірявся технічний стан приміщень. В жовтні був проведений «День знань з БЖД», який мав на меті поліпшення пожежно-профілактичної роботи та якості освітньої роботи з дітьми з питань особистої безпеки та захисту життя; пропаганда здорового та безпечного способу життя серед дітей та батьків; вироблення у дітей дошкільного віку умінь та навичок щодо захисту свого життя і здоров’я під час НС. Після 24 лютого з початком воєнного стану робота з попередження травматизму продовжилась. На сайті закладу створена нова сторінка «Діяльність в умовах воєнного стану», яка в свою чергу містить вкладки «Безпека дітей під час війни», «Мінна безпека» на яких розміщена інформація щодо мінної безпеки, особистої безпеки та захисту життя дітей;
За звітний період не зафіксовано випадки травмування дітей під час освітнього процесу. У період з 24 лютого по цей час всі наші діти живі і здорові. Вихователі постійно контактують з батьками з метою з’ясування місцезнаходження дітей та стану їх здоров’я.
XIII. Соціальний захист, збереження та зміцнення здоров’я педагогічних працівників.
В Колективному договорі між адміністрацією та профспілковим комітетом є перелік посад працівників ЗДО, яким надається додаткова відпустка до 7 календарних днів окремим категоріям працюючих, а також надбавки за роботу у важких умовах праці (кухар та машиніст з прання спецодягу, підсобний робітник). Також працівники, які мають двоє та більше дітей віком до 14 років, користуються додатковою оплачуваною відпусткою кількістю 10 днів. Станом на 31.08.2022 всі працівники отримали щорічну відпустку з усіма необхідними виплатами.
В Правилах внутрішнього трудового розпорядку є окремий розділ «Заохочення за успіхи у роботі», в якому визначені умови заохочення педагогічних працівників за сумлінне виконання посадових обов’язків та бездоганну працю (грошові премії та моральне заохочення).
В закладі дошкільної освіти всі працівники сумлінно виконують свої обов’язки, працюють творчо є невід’ємною складовою успішного управління закладом.
XIV. Проведення роботи по зверненню громадян
На виконання Закону України «Про звернення громадян» від 02.10.1996 р., Указу Президента України № 700/2002 «Про додаткові заходи забезпечення реалізації громадянами конституційного права на звернення», Інструкції з діловодства за зверненнями громадян, яка затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 14 квітня 1997 р. № 348, в Надеждівському ЗДО «Сонечко» проведено ряд заходів, а саме : заведені журнали обліку особистого прийому громадян, реєстрації пропозицій, заяв і скарг громадян.
За вересень – січень 2021/2022 навчального року письмових та усних звернень, скарг не надходило. На прийомі з питань зарахування дітей зареєстровано 9 осіб.
XV. Робота по зміцненню матеріально - технічної бази ЗДО
За 2021/2022 навчальний рік в ЗДО за рахунок бюджетних коштів, благодійної допомоги батьків була зміцнена матеріально-технічна база дошкільного закладу. За бюджетні кошти проведено роботи по встановленню внутрішнього відеоспостереження.
За період з вересня 2021 року по лютий 2022 року за рахунок благодійної допомоги батьків було придбано господарчі товари та канцтовари.
Таким чином, роботу дошкільного закладу у 2021/2022 навчальному році можна визнати задовільною.
Але з початком воєнний дій стало зрозуміло, що безпечний освітній процес неможливий без правильно облаштованого укриття для дітей та співробітників закладу.
Також актуальним є встановлення автоматичної пожежної сигналізації (АПС) та системи оповіщення про пожежну безпеку.
Дякую за увагу!